Pro koho je naše péče vhodná ?
- rehabilitace po operacích pohybového aparátu
Řešení problému operací nekončí. Našim cílem je ulevit pacientovi od bolesti, pomoci s hojením a vrátit jej co nejdříve do běžného života.
Naučit ho správným pohybovým vzorcům, zamezit atrofiím a popřípadě správně nasvalit, aby nedošlo k dalšímu zranění a mohl co nejdříve zase spokojeně běhat.- chronické kulhání - zvířátka s neurologickými nebo ortopedickými problémy
U neurologických problémů je třeba začít rehabilitaci co nejdříve, čímž zajíme co nejrychlejší návrat k samostatnému pohybu
Pro pacienty s ortopedickými problémy vytváříme také individuální programy. Pomocí pravidelné péče a správného domácího managementu jsme schopni snížit bolestivost, atrofii svalů a řešit kompenzace.Díky tomu vracíme zvířátko postupně do běžného života spojeného s radostným pohybem.
- gaučáci s pohybovými problémy
I pes či kočka „domácí“ si chce venku vesele poběhat, obejít a očuchat svá oblíbená místa. Chce bez problémů vstát z pelíšku nebo Vás přiběhnout radostně přivítat po návratu z práce.
Z celodenního odpočinku může být paradoxně zatuhlý a bolavý. Pravidelou péčí můžeme zvířátku dopřát projevit bezbolestně jeho radost.
- aktivní psí sportovci
Každý sport má svá specifika a zatěžuje určité svalové skupiny více a jiné méně. Dochází tak k asymetrickému nasvalení a přetěžování určitých částí těla.
Některé sporty jsou také velmi náročné na fyzickou kondici a koordinaci. Při nesprávné technice pohybu a nasvalení se potom mohou stát velmi rizikovými a může snaději dojít ke zranění.
Díky pravidelné, preventivní fyzioterapii můžeme uvolnit spasmy ve svalech, blokády kloubů a podpořit regeneraci po zátěži. Aktivní terapií potom zajistíme rovnoměrné nasvalení, které pomůže k lepší technice pohybu a držení těla.
Tím také snížíme budoucí riziko zranění a chronických problémů.
- výstavní psi
- Výstava je přehlídka krásy, kde se snažíme svého psa předvést v co nejlepší kondici. Správný výstavní postoj, pevný hřbet, prostorný pohyb a spoustu dalších aspektů . To vše ovlivňuje jeho výslednou známku
- senioři
- Starší zvířátko už má své neduhy. To, že už pejsek nechce tolik běhat, hůře se mu vstává či přestal vyskakovat na gauč může mít spojitost s bolestí. Naší péčí se snažíme zachovat životní pohodu a zajistit pohodlné stáří.